Kenan Doğulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kenan Doğulu

Kenan Doğulu Fan Club

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Kenan DoğuLu Kimdir ?

5 posters
YazarMesaj
GoThzé
Emekli
Emekli
GoThzé

Kenan DoğuLu Kimdir ? Empty
MesajKonu: Kenan DoğuLu Kimdir ?   Kenan DoğuLu Kimdir ? Icon_minitimeC.tesi Şub. 14, 2009 4:10 pm

31 Mayıs 1974'te İstanbul Cihangir'de dünyaya geldi.Beş yaşında iken konservatuarın piyano bölümüne birincilikle girdi. Altı sene piyano bölümünde eğitim aldı, hocası Erkan Alpay'dan flüt, Erdem Sökmen'den gitar dersleri aldı. Bu sırada tiyatro eğitimi, çocuk korosunda solistlik, ritmli sazlar öğrenimini de sürdürdü. Kültür Koleji'nde lise öğrenimini bitirdi.ABD'de, New Hampshire eyaletinde, Hesser College'da “Communication” sertifika programını bitirdi. Ardindan L.A. Musicians Institute'da yüksek öğrenimine başladı. Daha sonra yüksek öğrenimine Türkiye'de, Bilgi Üniversitesi'nde devam etti.

Sanatçının ilk albümü "Yaparım Bilirsin" 1993 yılı Mart ayında, ikinci albümü "Sımsıkı Sıkı Sıkı" 1995 yılı Ocak ayında,"Kenan Doğulu III" albümü ise 1996 yılı Ağustos ayında piyasadaki yerini aldı. Aynı yıl Hiç Bana Sordun Mu? isimli bir dizide de oynadı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin simgelerinden olan 10. Yıl Marşı, 29 Ekim 1997 tarihinde Kenan Doğulu tarafından yeniden düzenlendi. 10. Yıl Marşı'nın bu düzenlemesinin de yer aldığı "Kenan Doğulu 3.5" isimli Maksi Single 1997 yılı Nisan ayında piyasaya sunuldu.

15 Mart 1999'da, Mustafa Kemal ******'e olan saygısını, Gençlik Marşı'nın yeni düzenlemesinin yer aldığı bir Single Albüm ile bir kez daha gösterdi. 11 Eylül 1999'da "Ben Senin Herşeyinim" isimli albüm piyasaya sunuldu. Ardından iki yıl sessizliğe bürünen sanatçı 2 Ağustos 2001'de "Ex Aşkım" isimli albümü piyasaya çıkardı. 8 Ekim 2002 tarihinde unplugged bir albüm olan "Kenan Doğulu 5.5" piyasaya çıktı. 24 Haziran 2003'te "Demedi Deme" isimli albüm çıkardı. 14 Ağustos 2004'te da buçuklu albümlerine Kenan Doğulu 6.5 albümünü çıkararak bir yenisini daha ekledi. Son olarak 13 Haziran 2006 tarihinde de "Festival" isimli albümünü piyasaya sürdü. Albüm 285.000 satarak 2006 yılında satan en çok albümlerden biri oldu.[1] 2007 yılının Ağustos ayında son buçuklu albüm olan 7,5'u yayınladı. 2008'de Turkcell sponsorluğunda "Hayal Kahramanım" isimli maxi single'ını yayınladı.

Ekleme : TheDeLü

Ayrica, sanatçinin sahibi oldugu ve 1993 Aralik ayi sonunda faaliyete
geçen Dogulu Ses ve Görüntü Hizmetleri Ltd. Sti. Temmuz '98 tarihi
itibari ile tecrübeli ve yepyeni kadrosuyla "Dogulu Productions" adi
altinda kendi binasinda hizmete girmistir. Dogulu Productions, bugüne
kadar Kenan Dogulu'nun albümlerine imza atmis ve ayrica bünyesindeki
stüdyosunda degisik sanatçilarin albüm kayitlarini gerçeklestirmistir.
Bunun yanisira her türlü, yerli ve yabanci konserler, spor
organizasyonlari, CD Plus prodüksiyonlari, digital kayit ve mastering
çalismalarina da devam etmektedir. Son olarak sanatçi ingilizce albüm
çalismalarini sürdürmekte ve bu sebeple sik sik Los Angeles'a gidip
gelmektedir.

http://www.gruptokiohoteL.com
SiLent'Scream
Admin
Admin
SiLent'Scream

MesajKonu: Geri: Kenan DoğuLu Kimdir ?   Kenan DoğuLu Kimdir ? Icon_minitimeC.tesi Şub. 14, 2009 5:12 pm

Sağol Yağmır :Z
http://www.gruptokiohotel.com
ece

ece

MesajKonu: Geri: Kenan DoğuLu Kimdir ?   Kenan DoğuLu Kimdir ? Icon_minitimeC.tesi Şub. 14, 2009 9:53 pm

Sağol =)
bilinçsiz

bilinçsiz

MesajKonu: Geri: Kenan DoğuLu Kimdir ?   Kenan DoğuLu Kimdir ? Icon_minitimeC.tesi Şub. 14, 2009 9:59 pm

sağol canım paylaşım harika
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Kenan DoğuLu Kimdir ?   Kenan DoğuLu Kimdir ? Icon_minitimePaz Şub. 15, 2009 10:02 am

PayLAşım İçin SağoL
wacwacky.
Admin
Admin
wacwacky.

MesajKonu: Geri: Kenan DoğuLu Kimdir ?   Kenan DoğuLu Kimdir ? Icon_minitimePaz Şub. 15, 2009 6:37 pm

Okuya okuya ezberledim =)
Sağol =)
https://kenandogulu.forumdizini.com

Kenan DoğuLu Kimdir ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kenan Doğulu-Dön Gel
» Kenan Doğulu - Aşk Kokusu
» Kenan Doğulu ile Röportaj
» Kenan Doğulu - Baş Harfi Ben
» Kenan Doğulu - Tükendim Ben